4 listopada 2011

Rosja zdecydowanie pokonała Białoruś

W meczu  otwarcia Międzynarodowego Turnieju w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Gdyni Rosja pokonała Białoruś 33:22 (17:10 ). Oba zespoły doskonale się znają. W kwalifikacjach do EHF Euro 2012 sborna dwukrotnie wygrała. W drużynie Białorusi wystąpiło dwóch zawodników z PGNIG Superligi, bramkarz Warmii Olsztyn Kazimierz Kotliński i skrzydłowy POWEN-u Zabrze Aleksandr Buushkou. Nagrody MVP odebrali zawodnicy Barcelony, Rosjanin Konstatntin Igropulo i Białorusin Siarhei Rutenka.

Spotkanie rozpoczęło się miłą uroczystością. W piątek 36 urodziny obchodził Eduard Koksharov. Jego tytuły można by długo wymieniać. Te najważniejsze to mistrzostwo olimpijskie z Sydney i mistrzostwo świata wywalczone w 1997r.  Koksharov jak na jubilata przystało, z rzutu karnego, otworzył konto bramkowe sbornej. Po wyrównanych pierwszych minutach uwidoczniło się większe doświadczenie Rosjan. Zdecydowana większość zawodników Władimira Maksimowa to gracze Czechowskich Niedźwiedzi, którzy pod jego komendą regularnie grają w Lidze Mistrzów.

W drugiej połowie przewaga Rosjan powoli się powiększała. Ich blok defensywny był trudny do przejścia. Nawet wspomniany Rutenka, miał problemy ze zdobyciem bramki. W 38 min na boisku zaiskrzyło. Ivan Brouka, po faulu, głośno zaczął protestować pod kierunkiem Mikhaila Chipurina. Obaj panowie zostali rozdzieleni przez kolegów z drużyn i otrzymali po 2 minuty kary. Do końcowej syreny tempo meczu było wysokie i mogło usatysfakcjonować kibiców przybyłych do gdyńskiej hali.

Rosja – Białoruś 33:22 (17:10)

ROSJA: Grams, Bogdanow – Erokhin, Shishkarev, Kovalev 5, Chernoivanov 3, Atman, Zhitnikov 1, Rastvortsev, Chipurin 2, Koksharov 3, Shelmenko 2, Dibirov 4, Igropulo 7, Starykh 5, Ivanov 1. Kary 10 min. Czerwona kartka: Chipurin (gradacja – 49’).
BIAŁORUŚ : Kotliński, Charapenka – Brouka, Babichev 2, Nikulenkau 2, Kamyshyk, Pukhouski 1, S..Rutenka 7, Dz. Rutenka 4, Baranau 1, Shylovich 4, Nazhura, Shumak, Valyntsau, Bushkou, Tsitou 1. Kary 14 min.
Sedziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota.  Widzów 1500.