25 marca 2012

Młodzieżówka wróci na tarczy

Szwecja po zwycięstwie nad Polską 31:25 wygrała turniej Nettbussim Scandinavian Open, w którym wystąpiły młodzieżowe reprezentacje kobiet. W innym niedzielnym spotkaniu, imprezy zakończonej w norweskim Hamar, zespół gospodarzy wygrał z Danią 25:19.

Szwedki zdobyły trzy pierwsze bramki potyczki z Polkami. Miały nieco ułatwione zdanie, gdyż w 22 sek meczu karę 2 minut otrzymała Małgorzata Mączka.  Od tego momentu Skandynawki utrzymywały prowadzenie 3-5 trafieniami. Tuż po przerwie Szwedki zanotowały kolejny bardzo skuteczny okres gry  i ich przewaga wzrosła do stanu 22:12. W tym momencie biało-czerwone zaczęły odrabiać straty. Pięciokrotnie na ich dwa gole rywalki odpowiadały jednym trafieniem.  Finałowe minuty należały jednak ponownie do Szwedek.

W poprzednich meczach turnieju podopieczne Andrzeja Niewrzawy przegrały z Danią 20:31 i Norwegią 25:28.

Polki na początku kwietnia w Pruszkowie wystąpią w grupie kwalifikacyjnej do mistrzostw świata. O jedno miejsce premiowane awansem będą rywalizowały z Niemkami, Włoszkami i Brytyjkami.