1 kwietnia 2012

Koszalin na najniższym stopniu podium

W meczu o trzecie miejsce turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski 2012 AZS Politechnika Koszalińska pokonała Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:20. Przez większą część spotkania wydarzenia na parkiecie przebiegały pod dyktando akademiczek. Trzeba też przyznać, że Piotkowianki nie miały zamiaru łatwo dać za wygraną. Kilkakrotnie niebezpiecznie zbliżyły się do rywalek, ale jednak nie na tyle aby pokusić się o zwycięstwo.

Początek był wyrównany, a dokładnie pierwsze 6 minut, które zakończyło się wynikiem 4:4. Wtedy do pracy wzięły się podopieczne Waldemara Szafulskiego i szybko odskoczyły na 7:4. Ta przewaga byłaby jeszcze większa gdyby nie znakomite interwencje Beaty Kowalczyk, bramkarka Piotrcovii kilkakrotnie efektownie zatrzymała ataki rywalek.

Po drugiej stronie boiska równie dobrze spisywała się też jej vis a vis Solomiya Shyverska. Po niecałym kwadransie AZS prowadził już 9:5, bardzo dobre zawody rozgrywała Joanna Dworaczyk – w tym momencie kołowa już cztery razy zdążyła wpisać się na listę strzelców.

Piotrkowianki, co zresztą nie raz udowodniły, to jednak drużyna z charakterem. Już po chwili przegrywały tylko 7:9 i wydawało się, że złapały wiatr w żagle. Nic bardziej mylnego, końcówka należała do Politechniki, która do przerwy prowadziła 15:11.

Tylko pierwsze minuty drugiej połowy miały w miarę wyrównany przebieg. W pewnym momencie AZS przyspieszył, a Piotrcovia nie była chyba w stanie odpowiedzieć. Na nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem było 23:15  dla Koszalina i stało się oczywiste, że nic nieprzewidzianego w tym meczu już się nie wydarzy.

Na parkiecie szalała Tatiana Bilenia – mecz zakończyła z dorobkiem 7 goli, równie dobrze radziła sobie Aleksandra Kobyłecka – też 7 trafień. W szeregach rywalek na wyróżnienie zasłużyła skuteczna Agata Wypych, cóż z tego skoro mecz był rozstrzygnięty na długo przed upływem regulaminowego czasu gry. Ostatecznie AZS Politechnika Koszalińska pokonała Piotrcovię Piotrków Trybunalski i stanie na najniższym stopniu podium turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski 2012.