25 maja 2012

MP Juniorek Mł – znamy finalistki

Piątek był dniem półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, które odbywają się w Obornikach Wlkp. W meczu o złoty medal spotkają się zespoły z województwa pomorskiego. W drodze do finału MKS Vistal Łączpol Gdynia pokonał MKS Kusego Szczecin 44:36, a MTS Kwidzyn zwyciężył KKS Kielce 35:31

W pierwszym z półfinałów  drużyna ze Szczecina tylko do przerwy nawiązała wyrównaną walkę z gdyniankami, które prowadziły trzema trafieniami. W meczu wyróżniła się Joanna Kozłowska zdobywczyni 17 bramek.  Z kolei MTS Kwidzyn, rywalizując z KSS Kielce praktycznie cały czas kontrolował przebieg zawodów. Kwidzynianki  10 minut przed końcową syreną prowadziły już 9 bramkami. W zespole MTS  zaimponowała bramkarka Martyna Warywoda.

W spotkaniach o miejsca 5-8 nie zanotowano niespodzianki. Sparta Oborniki, przegrywając z Jutrzenką Płock 28:30 nadal gra bez zwycięstwa w turnieju. Podobnie słabo prezentuje się Zgoda Ruda Śląska, która ulegając Ruchowi Chorzów 25:28, ma na koncie już cztery porażki.