3 czerwca 2012

Czarnogóra okazała się zbyt mocna

Na zakończenie eliminacji EHF Euro 2012 Polska przegrała na wyjeździe z Czarnogórą (13:15) 23:32. Przedmeczowy cel był jasny, aby awansować do grudniowych finałów ME na holenderskich parkietach Polki musiały wygrać w Podgoricy różnicą co najmniej sześciu bramek. Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, po przerwie ton wydarzeniom na parkiecie nadawały już głównie Czarnogórki.

/Fot. RC

Biało-czerwone przed spotkaniem były pełne optymizmu, co zresztą dziwić nie może po znakomitym w ich wykonaniu meczu z Rosją. Doceniały też jednak klasę rywalek, które w znakomitej większości odniosły już w tym sezonie jeden ogromny sukces w postaci triumfu w Lidze Mistrzyń z Buducnosti Podgorica. Dodatkowo , oczywiście już jako zespół narodowy,  przeszły jak burza przez rozgrywany w ubiegłym tygodniu turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Tym razem nie powtórzył się niestety scenariusz ze środowego meczu z Rosją, kiedy to nasze zawodniczki szybko wyszły na prowadzenie. Rywalki grały konsekwentnie i po pierwszej połowie to one prowadziły 15:13. Wtedy można było jeszcze mieć nadzieję, że po przerwie Polkom uda się odwrócić losy spotkania, drugie 30 minut szybko jednak te oczekiwania zweryfikowało.

To gospodynie systematycznie powiększały przewagę, ostatecznie zwyciężyły 32:23 i mogły cieszyć się z awansu do turnieju finałowego ME. Do Holandii pojadą też Rosjanki, które przed własną publicznością pewnie pokonały Brytyjki 31:22.

Polki zajęły trzecie miejsce w grupie, ale tym razem brak awansu ma nieco mniej gorzki smak. Oczywiście dzięki zwycięstwu nad Rosją , takiego meczu w wykonaniu Biało-czerwonych dawno już bowiem nie widzieliśmy. Oby w najbliższej przyszłości, także w kontekście walki o MŚ 2013, podobnych spotkań było jak najwięcej.