11 lipca 2012

MME: pierwsze zwycięstwo Polaków

W kolejnym meczu drugiej fazy (miejsca 9-16) Młodzieżowych Mistrzostw Europy Polska pokonała Czechy 30:29 (15:14). Podobnie jak wczorajsze starcie z Turcją, także dzisiejsze spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami miało wyrównany przebieg. Kiedy na niecałą minutę przed końcem Czesi prowadzili jedną bramką wydawało się, że możemy liczyć już tylko na remis. Tymczasem decyzja trenera rywali o zastąpieniu bramkarza zawodnikiem z pola pozwoliła Biało-czerwonym na dwie skuteczne kontry, a w efekcie na zgarnięcie całej puli!

Czesi bowiem dwukrotnie stracili piłkę. Najpierw Łukasz Kużdeba doprowadził do remisu po skutecznym rzucie z własnej połowy. W kolejnej akcji, już po powrocie Czechów do normalnego ustawienia, przeciwnicy ponownie się pogubili, piłkę przejęli podopieczni Jarosława Cieślikowskiego, a Paweł Niewrzawa ustalił wynik meczu na 30:29 dla Polski.

Nasza reprezentacja awansowała na drugie miejsce w grupie I1, co przy porażce Turków z Rosjanami oznacza, że Polacy zmierzą się w piątek o 19:00 ze zwycięzcami grupy I2 – Duńczykami. Wygrani zagrają w sobotę o dziewiąte miejsce w imprezie ze zwycięzcą meczu Rosja – Islandia. Przegrani z obu par zmierzą się ze sobą w pojedynku o lokatę jedenastą.

MME Turcja 2012 / grupa I1 / Eskisehir:

1. Rosja         3   3-0-0   (114:70)   6 pkt.

2. Polska       3   1-1-1   (80:93)   3 pkt.

3. Czechy      3   1-0-2   (101:95)   2 pkt.

4. Turcja       3   0-1-2   (81:118)   1 pkt.

Czechy – Polska 29:30 (14:15)

POLSKA: Małecki, Kapela, Chmieliński  – Rogulski 6, Genda, Daszek 3, Niewrzawa 10, Zagała, Walczak 2, Kużdeba 2, Kornecki 3, Biegaj, Kubała, Paczkowski 2, Mogielnicki 3, Gregor.

Rosja – Turcja 44:22 (23:10)

Szczegółowe informacje dotyczące sytuacji w pozostałych grupach, a także linki do transmisji internetowych znajdziesz na oficjalnych stronach: