5 kwietnia 2013

Na otwarcie wygrana Danii

W pierwszym meczu Międzynarodowego Turnieju Reprezentacji B Mężczyzn, rozgrywanego w hali gdańskiej AWFiS, Dania pokonała Niemcy 29:26 (13:16).

/Fot. G.Trzpil (3)

Pierwsze spotkanie Międzynarodowego Turnieju Kadr B, pomiędzy Niemcami a Danią nie wzbudziło zbyt wielkiego zainteresowania wśród miejscowych kibiców. Na trybunach można było za to dostrzec sławy światka trenerskiego: Urlika Wilbeka i Heinera Branda. W tym względzie nie zabrakło polskich akcentów w osobach Zbigniewa Markuszewskiego czy Daniela Waszkiewicza.

Ulrik Wilbek, trener mistrzów Europy, uważnie obserwował mecz /Fot. Kuba Gucma (3)

Przez pierwszy kwadrans duńskiej bramki strzegł, dobrze znany polskim kibicom, Marcus Cleverly. Nie szło mu jednak najlepiej i przed upływem kwadransa (6:1 dla Niemców) został zmieniony przez Andersa Petersena. Przez długie minuty wydawało się, że podopieczni Markusa Baura odniosą łatwe zwycięstwo (12:4 w 20 min.). Duńczycy zmobilizowali się na tyle, że jeszcze przed przerwą zniwelowali straty do trzech trafień.

Hendrik Pekeler w akcji na bramkę rywala

Skandynawowie potrzebowali ośmiu minut drugiej połowy, aby doprowadzić do remisu. Od tego momentu żadnej z drużyn długo nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Z czasem Skandynawowie poprawili skuteczność i objęli prowadzenie 25:22. Duży aplauz na widowni powodowały rzuty karne egzekwowane przez Johannesa Sellina. Niemiec praktycznie za każdym razem lobował duńskich bramkarzy. Ostatecznie dwa punkty, po zwycięstwie 29:26, trafiły do drużyny Danii.