6 maja 2013

Dwa finałowe kroki SPR Lublin

Oba mecze otwierające serię finałową play-off PGNiG Superligi przebiegły pod dyktando SPR Lublin. Podopieczne Edwarda Jankowskiego prowadzą z KGHM Metraco Zagłębiem 2-0, teraz rywalizacja przenosi się do Lubina. Trwa też walka o brązowe medale, Vistal Łączpol Gdynia remisuje z AZS Politechniką Koszalińską 1-1.

/Fot. JG

W sobotę „Miedziowe” postawiły gospodyniom znacznie trudniejsze warunki niż dzień później. Jeszcze na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem był remis 23:23. Końcówka należała jednak do SPR-u, lubelską bramkę zamurowała Weronika Gawlik, decydujące ciosy zadały Alina Wojtas oraz Karolina Konsur i  miejscowe mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w finale play-off.

Drugi mecz finałowy miał niemal zupełnie inny scenariusz. Tym razem przyjezdne zdołały dotrzymać kroku Lubliniankom tylko przez pierwszy kwadrans. Schodząc na przerwę do szatni SPR prowadził już 17:10, a początek drugiej połowy to kontynuacja ich uważnej gry.

W pewnym momencie przewaga wzrosła aż do dziewięciu trafień i stało się jasne, że szanse Lubinianek na skuteczna pogoń są już w zasadzie minimalne. W szeregi SPR-u wdarło się rozluźnienie, co pozwoliło podopiecznym Bożeny Karkut zniwelować straty, ale ostatecznie SPR po raz drugi pokonał Zagłębie i w spokoju może się szykować do wyjazdu na Dolny Śląsk.

Trzeci mecz finału już w sobotę, 11 maja, o godzinie 18:00 w Lubinie.

Finał play-off – PGNiG Superliga kobiet (do 3 zwycięstw):

04.05: SPR Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 27:24 (11:12)

05.05: SPR Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:25 (17:10)

Do niespodzianki doszło w sobotę w Gdyni, gdzie w pierwszej odsłonie walki o brąz, Vistal Łączpol przegrał z AZS Politechniką Koszalińską. Dzień później Koszalinianki ponownie były bliskie sukcesu, ale tym razem górę wzięło doświadczenie miejscowych, które ostatecznie wygrały różnicą zaledwie jednej bramki.

Teraz rywalizacja przenosi się do Koszalina, gdzie w sobotę i niedzielę dojdzie do pojedynków numer trzy i cztery. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, decydujący, piąty mecz odbędzie się w Gdyni.