21 czerwca 2013

W Herning lepsi Duńczycy

Reprezentacja Polski przegrała z Danią 21:25 (13:14) w rozgrywanym w Herning meczu towarzyskim. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, w drugiej dominowali już gospodarze, którzy od stanu 18:18 zdobyli sześć bramek z rzędu, rozstrzygając tym samym losy rywalizacji na swoją korzyść.

W obu zespołach najskuteczniejsi byli skrzydłowi, Hans Lindberg zdobył dziesięć bramek, a Przemysław Krajewski sześć.

/Fot. Archiwum ZPRP

Tak jak zapowiadał wcześniej, trener Michael Biegler postanowił dać szansę mniej doświadczonym zawodnikom. Ci, których dorobek w reprezentacji jest bardziej okazały rozpoczęli już wakacje, a do Danii pojechali ich młodsi koledzy z kadry.

Gospodarze przystąpili do zawodów w niemal najmocniejszym zestawieniu, ale trudno im się dziwić, jako gospodarze ME 2014 Duńczycy nie brali udziału w kwalifikacjach i w tej sytuacji była to dla nich znakomita okazja do sprawdzenia swojej dyspozycji w oficjalnym spotkaniu.

Mimo to początek meczu należał do Polaków, bardzo skuteczny w pierwszych minutach był Krajewski, kilkoma udanymi interwencjami popisał się Piotr Wyszomirski i Biało-czerwoni objęli prowadzenie 5:1.

Po kwadransie gry Skandynawowie zaczęli odzyskiwać właściwy rytm i niebawem doprowadzili do remisu. W dalszym okresie spotkanie była bardzo wyrównane..

Sytuacja nie zmieniała się aż do wspomnianej 45 minuty, kiedy przestój w grze kosztował Polaków utratę szans na korzystny końcowy rezultat.

DANIA – POLSKA 25:21 (14:13)

POLSKA: Wyszomirski, Szczecina – Chrapkowski 2, Syprzak 1, Kostrzewa 4, Krajewski 6, Masłowski 1, Szyba 3, Przybylski, Orzechowski 3, Łangowski, Daszek, Łucak, Pilitowski 1, Podsiadło.

Trener: Biegler

Kary: 6 min.

DANIA: Green, Cleverly – Mogensen 2, Christiansen, Thomsen, Larsen 2, Markussen 5, Lauge, Knudsen 4, Noddesbo 1, Hansen L.S., Lindberg 10, Mohgaard 1, Sondergaard, Nielsen, Christensen.

Trener: Wilbek

Sędziowali: Kliko – Johansson (Szwecja)