1 lipca 2013

OME: Juniorzy wysoko wygrali

Od zwycięstwa 23:15 nad Czechami polscy juniorzy rozpoczęli gry w Otwartych Mistrzostwach Europy  w Goeteborgu. Podopieczni Leszka Biernackiego, po kilku godzinach odpoczynku rozegrali drugi mecz, wysoko pokonując Holandię 30:13..

Naszej bramki w pierwszym spotkaniu z dobrym skutkiem bronił Adam Morawski. Drugi z polskich bramkarzy, biorący udział w turnieju, Mateusz Kornecki  wystąpił przeciw Holandii. Mecze w tej fazie trwają 2 x20 minut.

– Trzeba chłopaków pochwalić za dobry występ, zwłaszcza w obronie. W końcówce meczu prowadziliśmy już jedenastoma bramkami i zespół trochę się zdekoncentrował. Pozwoliło to Czechom rzucić trzy ostatnie bramki spotkania. W kontekście drugiego dzisiejszego meczu musieliśmy odpowiednio rotować składem – pierwszy występ podsumował trener Biernacki.

Drugim rywalem Polaków w turnieju byli Holendrzy. Przeciwnicy do przerwy próbowali dotrzymywać kroku naszej drużynie. Po zmianie stron dominacja Biało-czerwonych nie podlegała dyskusji. Sztab szkoleniowy naszego zespołu równomiernie rozkładał siły zawodników.

Te dwa zwycięstwa oznaczają, że Polska jest bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki mistrzostw.