3 lipca 2013

OME: Juniorzy zremisowali z Belgią

W ostatnim występie grupowym Otwartych Mistrzostwa Europy w Goeteborgu Polska zremisowała z Belgią 18:18. Końcowy wynik nie miał większego znaczenia dla układu w tabeli grupy A. Biało-czerwoni razem ze Szwecją awansowali do czołowej ósemki turnieju. W czwartek zagrają z dwoma najlepszymi zespołami grupy B, Słowacją i Danią.

– Po zwycięstwie Czechów nad Belgami wiedzieliśmy, że mamy zapewnione drugie miejsce w grupie. W tej sytuacji ostatni mecz pierwszej fazy graliśmy z zamiarem zachowania sił na następne spotkania. W czwartek gramy dwa mecze z zespołami grupy B – podsumował trener Leszek Biernacki.

W pierwszej połowie bronił Mateusz Kornecki, Po przerwie zastąpił go Adam Morawski. Na minutę przed finałową syreną Polacy prowadzili dwoma bramkami. Straty piłek ułatwiły rywalom wyprowadzenie kontr i doprowadziły do podziału punktów.