23 września 2013

Łukovia Cup – poznaliśmy triumfatorów

W miniony weekend w Łukowie został rozegrany  XIII Turniej Piłki Ręcznej Łukovia Cup. W tegorocznych zmaganiach wystąpiło 21 zespołów w dwóch kategoriach. Wśród juniorek mł. zwyciężyła ekipa SMS Płock, która w finale pokonała gospodynie, SPR Łukovia Łuków. W kategorii młodziczek zwyciężył zespół MOSM Tychy po zwycięstwie nad Kadrą Mazowsza 1999.

W finale juniorek młodszych SMS Płock wygrał z SPR Łukovią Łuków. Trzecie miejsce zajął zespół MKS Padwa Zamość. Najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Natalia Papierzyńska z SMS Płock, królem strzelców została Natalia Kowalczyk z MKS Brodnica, a najlepszą bramkarką Katarzyna Koper z SPR Łukovia Łuków.

Do najlepszej siódemki turnieju wybrano: Wiktorię Gajtkowską (MKS Brodnica), Natalię Nosek i Martynę Suchy (SMS Płock), Angelikę Pacaj (MKS Padwa Zamość, Dominikę Wierzbicką (SPR Łukovia Łuków), Elizę Piotrowską (SKF Sprinter Lublin), i Dagmarę Woźnicę (MMKS Jutrzenka Płock).

W kategorii młodziczek zwyciężył zespół MOSM Tychy po zwycięstwie nad Kadrą Mazowsza 1999. Trzecie miejsce zajął zespół SPR Łukovia Łuków. Najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Wiktoria Poś (MOSM Tychy), królem strzelców została Paulina Uścinowicz z UKS Conrad Gdańsk, a najlepszą bramkarką Gabriela Piątkowska z Kadry Mazowsza 1999.

Do najlepszej siódemki turnieju wybrano: Olgę Serkowską (UKS Conrad Gdańsk), Zofię Mędlińską (Kadra Mazowsza 1999), Paulinę Wdowiak (MKS Brodnica), Weronikę Poś i Klaudię Wilczyńską (MOSM Tychy), Annę Bańkę (KMKS Kraśnik) i Ewelinę Różycką (SPR Łukovia Łuków).

W tegorocznej Łukovia Cup, w której wzięło udział ponad 350 zawodniczek i trenerów należy uznać za bardzo udany. Gospodarze zapraszają już na kolejną edycję turnieju, cieszącego z roku na rok coraz większą popularnością.