1 listopada 2013

Juniorzy nie próżnują

Przebywająca na zgrupowaniu w Mielcu reprezentacja Polski juniorów rozegrała trzy mecze kontrolne. W pierwszym, który odbył się w środę. uległa drużynie PGNiG Superligi, Stali Mielec 20:32. W kolejnych dniach podopieczni Krzysztofa Kisiela dwukrotnie pokonali rówieśników ze Słowacji, 30:27 i 25:22. Słowacja to rywal Biało-czerwonych w  przyszłorocznych kwalifikacjach mistrzostw
Europy młodzieżowców.

Mecz z mielecką Stalą był wyrównany tylko do 10 minuty. Od tego momentu drużyna Pawła Nocha, z każdą minutą, powiększała przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 32:20, a ostatnią bramkę zdobył dla kadrowiczów Tymoteusz Piątek.

Słowacy do Mielca nie przyjechali w najsilniejszym składzie. Sprawdziany zostały zakontraktowane jeszcze przed losowaniem eliminacyjnych grup ME. – Po sparingach jestem zadowolony zwłaszcza z postawy bramkarzy i skrzydłowych, którzy w rewanżu w sumie rzucili 15 bramek.  Poprawiliśmy też skuteczność z rzutów karnych. Marcin Szopa w drugim meczu wykorzystał wszystkie sześć okazji. Tym razem skupiliśmy się na doskonaleniu rozgrywania ataku pozycyjnego. Szukamy jeszcze graczy na środek drugiej linii. Słowacy szybko rozgrywają piłkę. Grają różnorodną obroną, ale nie mają na każdej pozycji  wartościowych zawodników – podsumował polski trener.

Kadra juniorów następnym razem zbierze się w dniach 17-19 listopada na konsultacji w Gdańsku. W drugiej połowie grudnia zbierze się w Dzierżoniowie, gdzie wystąpi w turnieju z udziałem Rosji i Czech.

SPR Stal Mielec – Polska 32:20 (17:10)

SPR Stal Mielec: Lipka – Więcek 1, Janyst 3, Sobut 2, Szpera 1, Adamuszek 6, Dżono 5, Pribanić 7, Gudz 1, Gliński 5 i Chodara 1.

Polska: Plaszczak, Kornecki – Staniszewski, Malczewski, Potoczny 2, Grabarczyk, Piątek 1, Szopa 1, Czuwara 2, Góralski 1, Wypych 2, Mazur, Gębala 2, Tokaj 2, Jamioł 1, Fugiel 5 i Ciosek 1.

Polska – Słowacja 30:27 (13:14)
Polska: Mazur, Kornecki – Grabarczyk 4, Bak 3, Szopa 3, Czuwara 2, Góralski 4, Gębala 6, Tokaj 2, Fugiel 1, Ciosek 2, Gen a 3, Piątek, Staniszewski.

Polska – Słowacja 25:22 (10:9)
Polska: Plaszczak, Kornecki – Staniszewsk 1, Malczewski 1, Szopa 9, Czuwara 4, Góralski 2, Gębala 2, Tokaj 1,, Fugiel 3, Ciosek 2, Genda, Jamioł, Wypych, Piątek, Bąk, Grabarczyk, Potoczny.