27 listopada 2013

Juniorki ograły Szwajcarię

W Szczyrku rozpoczął się Międzynarodowy Turniej o Puchar Śląska. W imprezie biorą udział cztery reprezentacje młodzieżowe i jedna juniorska. Najmłodsza drużyna imprezy ma już za sobą dwa mecze. Polskie juniorki we wtorek uległy starszym koleżankom – reprezentacji młodzieżowej 13:28 (11:11), a dzisiaj pokonały Szwajcarię 26:24 (12:13).

Trener Andrzej Niewrzawa podczas treningu

Pierwsza połowa wtorkowego meczu była bardzo wyrównana. Po przewie górę wzięły doświadczenie i lepsze warunki fizyczne reprezentacji młodzieżowej prowadzonej przez Andrzeja Niewrzawę. – Juniorki, w porównaniu do tegorocznych finałów mistrzostw Europy mają, przemeblowany skład. Sześć zawodniczek jest kontuzjowanych, ale stworzyło to możliwość sprawdzenia innych dziewczyn. – W drugiej połowie drużyna młodzieżowa zagrała dobrze w obronie a i bramkarki dołożyły cegiełkę do zwycięstwa – ocenił szkoleniowiec.

Z kolei mecz ze Szwajcarią nasze juniorki rozpoczęły we wspaniałym stylu. Po sześciu minutach prowadziły 5:1. Później gra się wyrównała i taki przebieg spotkania miał aż do 56 min. (24:24). Zwycięstwo bramką przypieczętowała Kornelia Czubaj.

Polska A – Polska B 28:13 (11:11)
Polska A: Sielicka, Chojnacka – Fornalik 1, Dorsz 1, Nowicka, Kłusewicz, Gutkowska 2, Nowak, Zawistowska 2, Cempa 4, Ważna 2, Kozimur 3, Łabuda 3, Koprowska 3, Jandura 1, Kozłowska 6.
Polska B: Krupa, Januchta, Koper – Nocuń 1, Świerżewska 1, Zimny 4, Czubaj 1, Oreszczuk 3, Kwiecińska 1, Balsam 2, Urbaniak, Trzczak, Herbut, Jurczyk, Radzikowska, Zwierko.

Polska B – Szwajcaria 26:24 (12:13)
Polska: Januchta, Krupa – Nocuń, Świerżewska 1, Kwiecińska 3, Urbaniak 1, Trzczak, Oreszczuk 1, Herbut 1, Zimny 6, Jurczyk 1, Tabakowska, Zwierno, Radzikowska 3, Balsam 7, Czubaj 2.