11 grudnia 2013

Emocji nie brakowało

W środę zespoły z grup A i B rozegrały mecze 4.kolejki kobiecych Mistrzostw Świata Serbia 2013.. Spotkania na szczycie zakończyły się różnicą jednej bramki. Francja pokonała Czarnogórę 17:16, a Serbia zwyciężyła Danią 23:22. Polki pauzowały i w czwartek zmierzą się z Argentyną.

W grupie A wicemistrzynie olimpijskie i mistrzynie Europy z Czarnogóry przez większość występu przeciw Francji posiadały inicjatywę. Zazwyczaj podopieczne Dragana Adzica prowadziły 1-2 bramkami. Dopiero w samej końcówce szczęście uśmiechnęło się do drużyny „Trójkolorowych”. Po przerwie na żądanie, na minutę przed finałową syreną, Mariama Signate trafiła do siatki rywalek na wagę zwycięstwa. Było to dopiero drugie prowadzenie (wcześniej 2:1) Francuzek w spotkaniu. Zespól z Bałkanów nie zdołał już wypracować dogodnej sytuacji rzutowej.

W puli B 3800 widzów zgromadzonych w Cair Hall w Niszu było świadkami nie lada emocji. Drużyna gospodarzy zmierzyła się z Dunkami. Spotkanie było bardzo zacięte. Dość powiedzieć, że tablica wyników aż jedenaście razy notowała remis. Ostatecznie ze zwycięstwa 23:22 cieszyły się Serbki, które zachowały szanse na wygranie grupy. Teraz nie wszystko jednak od nich zależy, bowiem w ostatniej kolejce Brazylijkom w konfrontacji z Dunkami wystarczy punkt, aby z nr 1, z tej puli, przystąpić do następnej fazy mistrzostw.