27 grudnia 2013

Doskonały start juniorów mł.

W niemieckim Merzig rozpoczął się turniej juniorów młodszych  o Sparkassen Cup. Polska w inauguracyjnym występie pokonała Danię 23:21 (11:11). Dzięki temu Biało-czerwoni zrewanżowali się Skandynawom za porażkę 18:28, której  doznali dwa miesiące temu w Żaganiu.

– Zagraliśmy bardzo dobrze, agresywnie w obronie. To wybiło z rytmu Duńczyków. W pewnym momencie prowadziliśmy nawet pięcioma bramkami – ocenił trener Kuptel.

W sobotę rywalami Biało-czerwonych w grupie będą zespoły HV Saar i Słowacji. Nasza drużyna obejrzała drugą połowę tego spotkania. Mecze w tej fazie trwają 2×25 min.

Rafał Kuptel przed spotkaniem miał do dyspozycji tylko czternastu zawodników. Kontuzji stawu skokowego doznali – na porannym treningu i przedmeczowej rozgrzewce – Przemysław Mrozowicz i Wiktor Kawka.  Jak poinformował kierownik drużyny, Jacek Karwacki jest szansa, że pierwszy z tych zawodników jeszcze zagra w turnieju. Drugi ma zalecone trzy tygodnie przerwy.