3 stycznia 2014

Białoruś lepsza o jedno trafienie

W swym pierwszym występie w ramach towarzyskiego turnieju Provident Cup, reprezentacja Polski przegrała w węgierskim Gyöngyös z Białorusią 28:29 (16:13). W sobotę Biało-czerwoni zmierzą się z Czechami,którzy pokonali Wegrów 29:28 (15:13).

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dominacji naszej drużyny, która szybko wyszła na 3-bramkowe prowadzenie (5:2). Białorusini jednak nie zamierzali odpuszczać i natychmiast zmniejszyli swoje straty do jednej bramki. Taka sytuacja nie utrzymywała się długo, gdyż z wyniku 7:6 Polacy znowu doprowadzili do rezultatu 10:7 i spokojnie kontrolowali grę. Drugi raz w pierwszej połowie swojej przewagi już nie roztrwonili i ta część gry zakończyła się prowadzeniem biało-czerwonych 16:13.

Niestety na drugą połowę Białorusini wyszli bardzo zmotywowani i ponownie doprowadzili do remisu (18:18). Później powtarzał się scenariusz, który już dwukrotnie przerabialiśmy. Polacy wyszli na prowadzenie, które utrzymywali przez kilka minut aż rywale przeprowadzili 2-3 dobre akcje i doprowadzili do remisu. Na kwadrans przed końcem spotkania było 23:23. Wynik w okolicach remisu utrzymywał się już do samego końca meczu, choć raz to nasi wschodni sąsiedzi prowadzili dwoma bramkami. Oni także lepiej wytrzymali dramatyczną końcówkę spotkania i ostatecznie pokonali Biało-czerwonych 29:28.

POLSKA – BIAŁORUŚ 28:29 (16:13)

POLSKA: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Jaszka 1, Lijewski 4, Bielecki 2, Wiśniewski 5, Jurecki B. 4, Syprzak, Łucak, Krajewski, Kubisztal 1, Orzechowski 7, Szyba 1, Chrapkowski 3.