11 stycznia 2014

Ligowy szlagier w Szczecinie

Piątkowy mecz Vistalu Gdynia z SPR Olkusz rozpoczął 12. kolejkę PGNiG Superligi kobiet. Wygrana gdynianek 34:25 umożliwiła im, choć na chwilę, objęcie prowadzenia w ligowej tabeli. Fotel lidera zapewne szybko wróci do MKS Selgros Lublin, który podejmie KPR Jelenia Góra.

Vistal Gdynia – SPR Olkusz 34:25 (18:12)

Mecz gdynianek z ligowym outsiderem zaliczany jest do styczniowego maratonu podopiecznych Jensa Steffensena. W tym okresie Vistal ma zaplanowanych aż siedem spotkań. Potyczka z drużyną z Olkusza miała poprawić humory kibicom z Trójmiasta. Zepsuła je porażka 18:21 (mecz awansem z 17.kolejki) sprzed dwóch dni z Energą AZS Koszalin. I rzeczywiście pierwsza połowa przebiegała zgodnie z planem. Vistal dużo bramek zdobył po kontratakach, które kończyły młode skrzydłowe – Katarzyna Janiszewska i Magdalena Pawłowska. Wysokie prowadzenie uśpiło czujność zespołu gospodarzy, gdynianek, a ambitne rywalki zaczęły systematycznie odrabiać straty. W 43 minucie meczu Vistal prowadził już różnicą zaledwie jednej bramki (21:20). Czas wzięty przez trenera Steffensena i okrzyki dezaprobaty rozczarowanych kibiców zmobilizowały jednak gospodynie, które ostatecznie wygrały pewnie i wysoko.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz / sobota g. 17:00
Lubinianki ostatni ligowy mecz rozegrały 16 listopada ubr. Od tego czasu wiele zmieniło się w kobiecym handballu w polskim wydaniu. Dwie uczestniczki mistrzostw świata z Serbii, Agnieszka Jochymek i Karolina Semeniuk-Olchawa mają poprowadzić Zagłębie do ósmego zwycięstwa w sezonie. Trzecie miejsce w klasyikacji z pewnością nie zadawala władz klubu, toteż w Lubinie nikt nie przyjmuje innego scenariusza jak pokonanie „góralek” z Nowego Sącza.

Małgorzata Stasiak / Fot. Pogoń Handball Szczecin

MKS Piotrcovia – Piotrków Tryb. – KPR Ruch Chorzów  / sobota g. 17:00

Piotrkowianki mają przed sobą kolejny mecz z serii „za cztery punkty”. Przed tygodniem ledwo uratowały „oczko” w potyczce z SPR Olkusz.  Tym razem przyjdzie im zmierzyć się z chorzowskim Ruchem. „Niebieskie” w przerwie ligowej wygrały siedem sparingów. W ich składzie dobrze spisują się byłe zawodniczki Piotrcovii – Agnieszka Podrygała i Katarzyna Sadowska. Rywalizacja na linii trenerów – Henryk Rozmiarek i Janusz Szymczyk zapowiada się bardzo ciekawie.

MKS Selgros Lublin  – KPR Jelenia Góra / sobota g. 17:30
To druga konfrontacja tych zespołów w ciągu dwóch dni. W środę  mistrzynie kraju w 1/8 finału Pucharu Polski pewnie pokonały w Łukowie  jeleniogórzanki 42:28. W przypadku ligowe wygranej lublinianki powrócą na fotel lidera. Sobotnie spotkanie będzie jedyną potyczką ligową jaką rozegrają mistrzynie Polski w styczniu w hali „Globus”. Później czekają je aż cztery mecze na wyjeździe z rzędu, w tym rywalizacja z Vistalem Gdynia i KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Pogoń Handball Szczecin – EKS Start Elbląg / niedziela g. 17:30 Polsat Sport
Niezwykle interesująco zapowiada się mecz drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli. Dodajmy, że oba kluby nie wyzbyły się medalowych aspiracji. Piąta w klasyfikacji szczecińska Pogoń podejmie szósty zespół, Start Elbląg. Na parkiecie powinniśmy zobaczyć  aż cztery uczestniczki MŚ 2013. Z jednej strony wystąpią – Monika Stachowska i Malgorzata Stasiak, a z drugiej Kinga Grzyb i Katarzyna Koniuszaniec, które poprowadzi z ławki trenerskiej asystent Kima Rasmussena, Antoni Parecki.
pauzuje: Energa AZS Koszalin.