4 kwietnia 2014

Na zwycięstwo muszą jeszcze poczekać

W Dzierżoniowie zaczął się turniej juniorów młodszych. Pierwszego dnia Islandia przegrała z Norwegią 25:30, a Polska uległa Węgrom 19:26. Dla zespołu trenera Dariusza Tomaszewskiego był to debiut na arenie międzynarodowej.

Pierwsze 10 minut meczu zdecydowanie należało do Biało-czerwonych, którzy objęli prowadzenie 6:3. Rywale jednak szybko zdobyli cztery bramki z rzędu. Drugi kwadrans pierwszej części gry był bardzo wyrównany. Na przerwę młodzi Polacy schodzili, prowadząc w najmniejszych z możliwych rozmiarów.

W drugiej połowie do stanu 13:13 drużyny zdobywały gole na przemian. Im bliżej końca spotkania, tym gospodarzom trudniej było wypracować dogodne sytuacje rzutowe.  Zresztą rywale lepiej wytrzymali trudy meczu. Nic dziwnego, że w tej części gry uzbierali dwa razy więcej trafień na koncie.