5 kwietnia 2014

Duńczycy jednak za mocni

W swym drugim występie w ramach odbywającego się w Pradze turnieju kwalifikacyjnego do ME, młodzieżowa reprezentacja Polski mężczyzn przegrała z Danią 18:24 (9:12). W niedzielę Biało-czerwoni zagrają z Czechami, którzy przegrali dziś ze Słowacją 22:35. Aby być pewnymi awansu Biało-czerwoni muszą pokonać gospodarzy imprezy, choć przy korzystnym układzie spotkań, nawet w przypadku remisu i tak mogą wywalczyć promocję do turnieju finałowego.

/Fot. JG (archiwum)

Już w pierwszych minutach dzisiejszego starcia Duńczycy wypracowali przewagę i wyszli na prowadzenie 3:0. Trzybramkowa różnica utrzymywała się do 20.minuty spotkania, kiedy to rywale powiększyli dzielący obie drużyny dystans do pięciu bramek (10:5).

Nasz zespół nie odpuszczał  i udało mu się znacząco zmniejszyć straty, tuż przed przerwą Dania prowadziła już tylko 11:9. Początek drugich 30. minut to ponownie wyrównana gra z obu stron, jednak to Skandynawowie zachowali więcej sił i w końcowym kwadransie definitywnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.