5 kwietnia 2014

Historyczny triumf

Reprezentacja Polski juniorów młodszych (rocznik 1998 r.), której trenerem głównym jest Dariusz Tomaszewski, zwyciężyła podczas turnieju w Dzierżoniowie Islandię 25:21. To pierwsza w historii wygrana tego zespołu. W innym spotkaniu Norwegia, pokonując Węgry 32:29, zanotowała drugi sukces w imprezie.

Trenerzy polskiej kadry: Dariusz Tomaszewski i Michał Skórski.

Pierwszą bramkę dla biało-czerwonych barw w historycznym zwycięstwie, w 2 min, zdobył Krystian Wołowiec. Po dwóch rzutach karnych Pawła Kowalczyka Polacy prowadzili już 3:0. Rywale po kilku minutach wyrównali na 3:3. Od tego momentu walka długo była bardzo wyrównana. Końcówka pierwszej części gry należała jednak do Islandczyków.

Zaraz po przerwie, po akcjach Oskara Zastawnego i Adriana Chełmińskiego Polacy odrobili dwubramkową stratę. Ponownie rozgorzał wyrównany bój. Ostatni remis tablica wskazała przy stanie 17:17. Finałowy kwadrans należał już do gospodarzy turnieju. Zwycięstwo przypieczętował z rzutu karnego Patryk Mauer.

Autorem zdjęć jest Tomasz Błaszkiewicz trener bramkarzy.