19 kwietnia 2014

Serbia wygrała bez problemów

Serbia pokonała Słowację 27:19 i tym samym przypieczętowała awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2014. O drugie premiowane miejsce, w ostatnim meczu rozgrywanego w Chorzowie turnieju kwalifikacyjnego, zagrają Polki z Holenderkami.

Jeżeli przed meczem ktoś obawiał się o motywację słowackiej drużyny, nasze południowe sąsiadki tylko w pierwszych minutach nieco rozwiały jego wątpliwości. Podopieczne Lubosa Hudaka, mimo iż już w piątek straciły szansę na awans, zaczęły z animuszem i wyszły na prowadzenie 3:1.

Od tego momentu inicjatywę przejęły jednak zawodniczki z Bałkanów, szybko doprowadzając do wyrównania, a następnie wypracowały sobie kilkubramkową przewagę, którą systematycznie powiększały. Słowaczki coraz częściej myliły się w ataku i do przerwy przegrywały już 8:15.

Druga połowa to już absolutna dominacja Serbek, które trzeci kwadrans meczu wygrały aż 7:1, w całym meczu prowadziły więc 22:9. W końcówce rozluźnione podopieczne Zorana Valdevita nieco rozluźniły szeregi obronne, co pozwoliło Słowaczkom na zniwelowanie strat. Ostatecznie Serbia pokonała Słowację 27:19.