30 lipca 2014

Kadra juniorów pokonała Wybrzeże Gdańsk

Reprezentacja Polski juniorów przygotowuje się w Trójmieście do startu w sierpniowych mistrzostwach Europy. We wtorek podopieczni Rafała Kuptela rozegrali 80-minutowy sparing z Wybrzeżem Gdańsk. Biało-czerwoni pokonali beniaminka PGNiG Superligi 37:36. W weekend Polacy dwukrotnie zagrają towarzysko z reprezentacją Rosji.

Spotkanie, które zostało podzielone na 20-minutowe kwarty, znakomicie zaczęli reprezentanci Polski. W pierwszej kwarcie prowadzili nawet 8:3, aby ostatecznie wygrać 10:6. Znakomicie spisywał się Arkadiusz Moryto, który w 20 minucie miał na swoim koncie siedem bramek – więcej niż całe Wybrzeże.

– Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z naszego występu. Koledzy z Wybrzeża mieli jednak zupełnie inne cele, niż my. Są na zupełnie innym etapie przygotowań – powiedział Moryto.

W kolejnych kwartach sytuacja na parkiecie się odwróciła i to Wybrzeże było stroną dominującą. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka prowadzili już 30:25 i wydawało się, że nic nie odbierze im już zwycięstwa.

W końcówce świetnie spisywali się jednak młodzi kadrowicze, którzy ostatecznie wygrali 37:36. – Jesteśmy po ciężkich treningach, jednak nie ukrywam, że nie wypada nam przegrywać z 18-latkami. Trzeba jednak przyznać, że zagrali oni fajne zawody – podsumował zawodnik gdańszczan Ireneusz Żak.

W piątek w Trójmieście stawią się Rosjanie, którzy zmierzą się z Biało-czerwonymi w sobotę i niedzielę (2-3.08, oba spotkania o g.19:30 w Arenie Gdynia). W dniach 5-10 sierpnia trener Kuptel zaplanował przerwę w treningach. Kadrowicze ponownie spotkają się 10 sierpnia, a już 14 rozegrają swój pierwszy mecz w ramach czempionatu Starego Kontynentu. Przeciwnikami Polaków w hali Gdynia Arena będą Niemcy. Kolejni grupowi rywale to Czesi (15.08) i Białorusini (17.08).