5 sierpnia 2014

Rumunki i Niemcy ze złotymi medalami

Niemcy mistrzami Europy do lat 20, w finale odbywającego się w Austrii turnieju nasi zachodni sąsiedzi pokonali Szwedów 26:24. W meczu o 3. miejsce Hiszpanie okazali się lepsi od Duńczyków 29:27. Tymczasem w finale rozgrywanych w Macedonii MŚ do lat 18 Rumunki pokonały Niemki 32:21. Brązowe medale dla reprezentacji Danii, która zwyciężyła Czarnogórę 20:19.

/Fot. M.Góralczyk

Jednym z delegatów Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej w trakcie czempionatu w Macedonii, w tym także podczas decydujących spotkań, był Marek Góralczyk.

Przypomnijmy, że już za nieco ponad tydzień w Gdańsku oraz Gdyni rozpoczną się Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18. Między 14 a 24 sierpnia młodzi szczypiorniści rywalizować będą w Gdynia Arenie oraz Hali Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Śniadeckiego w Gdańsku.

WSTĘP NA WSZYSTKIE MECZE TURNIEJU JEST WOLNY!

Swoje pierwsze spotkanie w ramach turnieju reprezentanci Polski rozegrają 14 sierpnia w Gdyni, a ich rywalkami będą Niemcy. We wstępnej fazie grupowej Biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Białorusią (15.08) i Czechami (17.08).