5 sierpnia 2014

Biało-czerwone pokonały Urugwaj

Reprezentacja Polski kobiet zanotowała pierwszą wygraną podczas Akademickich Mistrzostw Świata. Biało-czerwone w portugalskim Guimaraes wygrały z Urugwajem 40:13 (20:6). We środę nasz zespół powalczy o awans do ćwierćfinału. Rywalem będzie Rumunia.

Polki od początku uzyskały dużą przewagę, stale ją powiększając. W bramce dobrze spisywała się Adrianna Płaczek, która w pierwszej części gry zastopowała trzy rzuty karne. Podobnie, jak dzień wcześniej, dobrą skutecznością popisywała się obrotowa Sylwia Matuszczyk.

W drugiej połowie przebieg meczu niewiele się zmienił. Zespół z Ameryki Płd. miał olbrzymie problemy ze zdobyciem bramki. Urugwajki pierwsze trafienie po przerwie zaliczyły dopiero po 11 i pół minutach. Polki grały spokojnie, a najczęściej punktowały Aneta Łabuda i Agata Cebula. Przy stanie 27:6 między słupkami pojawiła się Patrycja Chojnacka. Wysokie prowadzenie miało wpływ na dłuższą grę zmienniczek naszego zespołu.

W innym meczu grupy C Korea Płd. zwyciężyła Rumunię 28:24. W zespole z Azjii gra kilka zawodniczek z reprezentacji, która niespełana miesiąc temu wywalczyła w Chorwacji złoty medal w młodzieżowych mistrzostwach świata. Korea Płd. szykuje też zespół piłkarek ręcznych z myślą o Uniwersjadzie 2015, której będzie gospodarzem.

W środę o godz. 17:30 Polki czeka bardzo ważny mecz z Rumunkami. Już remis zapewni naszej drużynie drugie miejsce w grupie. – Rumunia to zespól mocny o dobrych warunkach fizycznych. Na pewno jest w naszym zasięgu – oceniła trener Iwona Nobożna.