15 września 2014

XIII Winobraniowy Festiwal

W dniach 12-14.09.2014 w hali Gimnazjum 2 w Zielonej Górze odbywał się XIII Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Spartakus Cup 2014. Mecze toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: junior ‘96 (8 zespołów) oraz junior młodszy ‘98 (10 zespołów). Do rywalizacji stanęło prawie 300 zawodników, rozegrano 41 spotkań.

Zespoły w poszczególnych kategoriach zostały podzielne na dwie grupy, a po meczach eliminacyjnych zostały rozegrane finały. Każde spotkanie było bardzo zacięte i pełne ciekawych akcji oraz popisów niemałych już umiejętności zawodników.

Po rozgrywkach nastąpiło uroczyste zakończenie i podsumowanie zawodów. Swoją obecnością młodych adeptów piłki ręcznej zaszczycili m.in. Bronisław Maly – prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Daria Dyguła przedstawiciel Pizzerii Da Grasso, która ufundowała okazałe piłki dla zawodników.

Trzy pierwsze drużyny otrzymały szklane patery, dyplomy oraz medale. Pozostałe ekipy dostały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Najlepsi zawodnicy drużyn otrzymali statuetki. Po zakończeniu trenerzy bardzo dziękowali za zaproszenie ich zespołów na turniej. Organizatorem turnieju był UKS Spartakus Gimnazjum 2 Zielona Góra.