27 września 2014

Wisła nie dała szans Besiktasowi

Na inaugurację występów w Lidze Mistrzów Orlen Wisła Płock przed własną publicznością, pokonała w grupie B Besiktas MOGAZ HT 28:19 (13:7). W wyjściowym składzie lidera PGNiG zabrakło Polaków.

Początek spotkania był dość nerwowy. Jeszcze w piątej minucie był remis 3:3. Później wicemistrzowie Polski zaczęli stopniowo budować przewagę. W ich bramce doskonale spisywał się Rorigo Corrales który w pierwszej połowie zanotował 65-procentową skuteczność. Po kwadransie gospodarze prowadzili 9:5, ale do ich gry w ataku można było mieć dużo zastrzeżeń. Mistrz Turcji osłabiony brakiem czterech czołowych graczy grał bardzo ambitnie. Goście dużo podań kierowali na koło do masywnego Tolgi Ozbahara.

Michał Daszek debiutancką bramkę w Lidze Mistrzów zdobył przy stanie 12;6. Reprezentantowi Polski po chwili zabrakło jednak precyzji przy wykonywaniu rzutu karnego. Trener wiślaków długo nie mógł znaleźć optymalnego ustawienia zespołu.
Płocczanie kontrolowali grę ale nadal popełniali sporo błędów.

/ Fot. R. Oleksiewicz Pressfocus

Po zmianie stron Carrales dalej zachwycał swoją postawą. Rywale w akcjach
ofensywnych sprawiali wrażenie jakby nie mieli konceptu na rozegranie piłki. Besiktas w defensywie szybko przechodził do podwyższenia obrony. To też na niewiele się zdawało. Ostatni kwadrans nie przyniósł zbyt wielu emocji. Zwycięstwo wiślaków było przesądzone. Trener Cadenas mógł wpuścić na boisko zmienników. Skorzystał na tym Adam Morawski, który w ostatnich minutach pilnował bramki gospodarzy. .

W następnej kolejce, 5 października, wicemistrz Polski zagra na wyjeździe ze słynną Barceloną.

Orlen Wisła Płock – Besiktas MOGAZ HT 28;19 (13:7)

Orlen Wisła: Corrales, Morawski – Daszek 2, Ghionea 1, Kwiatkowski, Montoro 1, Nikcević 2, Pusica 3, Racotea 7, Rocha 2, Syprzak 1, Tioumentsev 2, Wiśniewski 3, Zelenović 4. Kary: 10 minut

Besiktas: Cebi, Demir, Ozmusul – Arifoglu 1, Asikoglu 2, Boyar 1, Buljubasic, Caliskan, Coban 3/2, Dacević 3, Done 4, Erkol, Feuchtmann 3, Ozbahar 2, Yimaz. Kary: 6 minut

Sędziowali: P. Brunovsky i V. Canda (Słowacja). Widzów 4500.