8 października 2014

Jak beniaminek z beniaminkiem

Przed nami szósta kolejka PGNiG Superligi mężczyzn. Awansem rozegrane zostało spotkanie w Mielcu, gdzie zwyciężyło Vive. Niezwykle ciekawie zapowiadają się mecze drużyn z drugiej połowy tabeli, w których Azoty podejmą Zagłębie, a Wybrzeże zmierzy się z innym beniaminkiem, Nielbą. Dopiero 5 listopada tę serię spotkań zakończy rywalizacja Górnika z Orlen Wisłą.

SPR Stal Mielec – KS Vive Tauron Kielce 23:34 (12:17)

Bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie Stal spotkała się z mistrzem kraju i już szóstej minucie o czas poprosić musiał trener Paweł Noch. Jego podopieczni nie radzili sobie z rywalem, a pierwsze trafienie zanotowali dopiero w 9. minucie, gdy z rzutu karnego Marina Šego pokonał Łukasz Janyst (1:5). Początek spotkania rozluźnił kielczan, natomiast gospodarze nabrali właściwego rytmu i po chwili zdobyli bramkę kontaktową (4:5; 11 min.). Mimo to kielczanie utrzymywali przewagę trzech trafień. Druga połowa to nieco gorsza postawa mielczan, którzy z biegiem czasu tracili dystans do gości z województwa świętokrzyskiego i musieli pogodzić się z drugą porażką w sezonie.

MMTS Kwidzyn – KS SPR Chrobry Głogów / sobota, godz. 17.00

W ostatnich dwóch kolejkach MMTS nie miał łatwego zdania, gdyż zmierzył się kolejno z wicemistrzem i mistrzem kraju. Można więc powiedzieć, że kwidzynianie najtrudniejsze mają już za sobą i stawiając sobie za cel poprawę swojej sytuacji, w sobotę muszą sięgnąć po dwa punkty. Choć zmierzą się z osłabionym Chrobrym, bez wątpienia będzie to mecz walki. Głogowianie zajmują szóste miejsce w tabeli i mają na swoim koncie dwa punkty więcej od drużyny Krzysztofa Kotwickiego.

Wybrzeże powalczy u siebie z Nielbą / Fot. R. Rusek Pressfocus

WKS Śląsk Wrocław – Gaz-System Pogoń Szczecin / sobota, godz. 17.00

Do Wrocławia przyjedzie szczecińska Gaz-System Pogoń, która bez wątpienia będzie faworytem sobotniego spotkania. W ostatniej kolejce podopieczni Rafała Białego bez większych problemów pokonali Nielbę i na Dolny Śląsk jadą po swoje piąte zwycięstwo w sezonie. Spotkanie to będzie ciekawą rywalizacją pomiędzy dwójką skrzydłowych: aktualnym liderem klasyfikacji strzelców, Wojciechem Zydroniem oraz reprezentującym gospodarzy, Arkadiuszem Miszką, który w ostatniej kolejce błysnął formą i aż czternastokronie pokonał bramkarza rywali.

KS Azoty Puławy – MKS Zagłębie Lubin / sobota, godz. 18.00

Sobotnia rywalizacja z Zagłębiem Lubin będzie dla Azotów kolejnym ważnym spotkaniem. Puławianie mają dwa punkty straty do swojego najbliższego rywala i nikt nie ukrywa, że jedenaste miejsce w tabeli nie jest powodem do dumy. W ostatniej kolejce jedynie zremisowali oni z Chrobrym Głogów, natomiast „Miedziowi” wygrali ze Śląskiem. Zawodnicy obydwu drużyn, marząc o marszu w górę tabeli, muszą podejść do spotkania w pełni zmobilizowani i grać aż do ostatniego gwizdka.

Wybrzeże Gdańsk – MKS Nielba Wągrowiec / sobota, godz. 18.00

Wybrzeże, chcąc uciec z ostatniego miejsca w klasyfikacji, musi zacząć zdobywać punkty. Tym razem Pomorzanie zmierzą się z innym beniaminkiem, Nielbą Wągrowiec. Dla obu drużyn będzie to mecz „o cztery punkty”. Choć w lepszej sytuacji są goście, którzy zanotowali wygraną z Zagłębiem Lubin, nie oznacza to, że gdańszczanie zejdą z parkietu pokonani. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka będą chcieli udowodnić, że szczególnie na własnym terenie są w stanie zdobywać punkty. Spotkanie z Nielbą może więc być okazją do przełamania się.

Górnik Zabrze – Orlen Wisła Płock / środa, 5 listopada

Ostatnim spotkaniem szóstej kolejki będzie przełożony, ze względu na występy w europejskich pucharach, mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Orlen Wisłą Płock.