19 października 2014

Ważna wygrana Wisły

Orlen Wisła Płock pokonała we własnej hali szwedzki Alingsas HK 28:25 (15:9) w arcyważnym spotkaniu dla układu tabeli grupy B Ligi Mistrzów.  Była to druga wygrana w rozgrywkach wicemistrzów Polski, którzy umocnili się na czwartym, premiowanym awansem, miejscu. W ich składzie ponownie zabrakło kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza.
Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga „Nafciarzy”. Tylko na początku meczu na tablicy wyników był remis. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga gospodarzy. Od stanu 2:2 (w 4. minucie) podopieczni Manolo Cadenasa rzucili siedem bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Wynik mógł być jednak bardziej okazały, gdyby płocczanie byli bardziej skuteczni. Słupki i poprzeczkę bramki rywali obijali Dan Racotea i Alexander Tioumentsev, a rzutu karnego nie wykorzystał Valentin Ghionea. Do szatni jednak zespół schodził z sześcioma bramkami zaliczki.

Nemanja Zelenović / Fot. R. Oleksiewicz Pressfocus

Po zmianie stron rywale mozolnie odrabiali straty. Dwukrotnie wykorzystali moment gry Wisły w osłabieniu. Na niespełna dziesięć minut przed końcem zrobiło się nerwowo, bo mistrzowie Szwecji doszli Orlen Wisłę na jedną bramkę (w 50. min 21:20). Wszystko za sprawą Jespera Konradssona, autora 10 bramek. Mistrz Szwecji nie ma graczy formatu co poprzedni rywale wiślaków – Barcelona i Flensburg. Ułatwiło to płocczanom ponownie dyktować warunki gry. W składzie wicemistrzów Polski świetnie dysponowani byli Rodrigo Corrales (obronił 16 z 40 rzutów rywali) oraz prawy rozgrywający Nemanja Zelenović. Serb był najskuteczniejszym graczem w płockiej ekipie, rzucił 10 bramek. I to głównie dzięki tej dwójce gospodarze znów wypracowali sobie bezpieczną przewagę (26:21 w 55 min,) i zasłużenie wygrali 28:25.

Orlen Wisła Płock – Alingsas HK 28:25 (15:9)
Orlen Wisła: Corrales, Wichary  – Ghionea 3, Daszek, Wiśniewski 2, Nikcević 2, Rocha 5, Syprzak 2, Tioumentsev 4, Racotea, Pušica, Montoro, Zelenović 10. Kary 8 min.
Alingsas HK: Aggefors, R.Frisk – Torbjoernsson 2, Tellander 1, P.Johansson 2, Frend Oefors 2, Enstroem 1, Bergendahl, Darj 3, Konradsson 10, Nilsson 4, Teern, Claar. Kary 12 min.
Sędziowali: Matija Gubica, Boris Milosević (Chorwacja). Widzów 4500.