6 grudnia 2014

Remis juniorek mł. z Trójkolorowymi

W rewanżowym meczu reprezentacji juniorek młodszych Polska zremisowała w Szczyrku z Francją 30:30 (21:16). Dzień wcześniej zespół Tomasza Konitza triumfował 36:18.
Początek spotkania był bardzo wyrównany. Francuzkom bardzo zależało na zatarciu złego wrażenia, jakie zostawiły wysoko przegrywając z Polkami. – Graliśmy bardzo dobrze i przede wszystkim skutecznie. Po 15 minutach odskoczyliśmy na 2-3 bramki przewagi, która jeszcze przed przerwą została powiększona – zauważył polski szkoleniowiec. Druga połowa to bardzo  nierówna gra. Francuzki zbliżały się na jedno trafienie, by znowu nasz zespół objął 4-bramkowe prowadzenie. Niestety druga połowa to słabsza skuteczność.

Kadra szkoleniowa juniorek młodszych / Fot. Archiuwm
– Na 10 minut przed końcem, przy wyniku 29:25, nasze rzuty trafiały w dogodnych sytuacjach w słupki, a to rywalki zamieniały na bramki po szybkich kontrach. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Na minutę przed końcem po raz pierwszy w meczu byliśmy gorsi o jednego gola. Na 20 sekund przed końcową syrena udało się zremisować. W sumie był to bardzo dobry mecz. Przy lepszej skuteczności w drugiej połowie powinniśmy ponownie wygrać – podsumował trener Konitz.
Główny szkoleniowiec kadry wraz z trenerem asystentem, Krystyną Wasiuk bardzo dobrze ocenił zaangażowanie i pracę dziewczyn podczas zgrupowania. To przełożyło się na wysoką wygraną w pierwszym meczu oraz dobrą postawą w drugim. – Proces budowania zespołu zmierza w dobrym kierunku i mamy nadzieję że podczas kwalifikacji marcowych osiągniemy zamierzony cel awansu do finału mistrzostw Europy – zakończył trener reprezentacji juniorek młodszych

POLSKA – FRANCJA 30:30 (21:16)
Polska: Kłos, Kamińska, Pająk – Błaszkowska, Granicka 6, Stokłosa 1,  Kaszkowiak 3, Nosek 1, Janik 1, Trzaska 3, Wąsik 2, Więckowska 4, Uścinowicz 3, Szynkaruk 3, Gędłek 3, Stokowiec, Pękala, Racka.