11 grudnia 2014

Zaczynamy z Danią

Poznaliśmy już jedenaście zespołów, które zagrają w rundzie zasadniczej mistrzostw Europy kobiet Węgry/Chorwacja 2014. W tej stawce znalazła się Polska, która stoczyła heroiczny bój z Rosją. Biało-czerwone drugą fazę rozpoczną w sobotę w Debreczynie od meczu z Danią.

Nasz zespół do tej rywalizacji przystąpi z zerowym dorobkiem bowiem wygrana 29:26 nie będzie liczona w rundzie głównej. Z czterech punktów cieszą się Hiszpanki (wygrały grupę A), które dosłownie w ostatniej chwili wydarły (27:26) zwycięstwo współgospodyniom turnieju, Węgierkom.

Węgierki były gorsze o je
dno trafienie / Fot. N. Barczyk

W grupie B doszło do "bratobójczego" meczu Skandynawek. Mistrzynie olimpijskie, Norweżki, odrobiły straty po przerwie i pewnie pokonały (27:21) Danię. W spotkaniu drużyn walczących o ostatnią promocję Rumunki musiały się bardzo natrudzić, aby zwyciężyć Ukrainę (23:22). Wiktora Borszczenko (10 goli) dla pokonanych rzuciła blisko połowę dorobku.

Drużyna drugiego współorganizatora turnieju, Chorwacja nie przeszła przez sito fazy wstępnej. W tej sytuacji, chcąc zadbać o frekwencje na meczach w Zagrzebiu, zdecydowano, że wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.
Dwunastym zespołem, który zagra w drugiej rundzie będzie zwycięzca meczu Serbia – Słowacja (grupa D).