16 stycznia 2015

MŚ: pierwsza niespodzianka

Wszystkie zespoły rywalizujące w Mistrzostwach Świata Katar 2015 mają już za sobą pierwsze mecze. Polska walczyła z Niemcami, ale to rywalom na koniec, po wygranej 29:26, dopisano punkty. Obrońca tytułu, Hiszpania, bez problemów pokonał Białoruś 38:33. Nie obyło się bez niespodzianki. Dania straciła punkt, remisując 24:24 z Argentyną.
W meczach wystąpiło kilku zawodników PGNiG Superligi o zagranicznym rodowodzie. Hiszpański obrotowy Julen Aginagalde (Vive Tauron Kielce) popisał się świetną skutecznością. W 25 minut trafił wszystkie sześć rzutów.

Macedonia okazała się zbyt mocnym rywalem dla Tunezji / Fot. J. Gucma

Trójka jego klubowych kolegów z Chorwacji – Zeljko Musa, Manel Strlek i Ivan Cupić – miała walny udział w pokonaniu Austrii 32:20. Najlepiej spisał się ten ostatni, którzy rzucił 11 bramek, w tym czterokrotnie trafił z 7 metrów.

Azoty Puławy mają trzech swoich przedstawicieli – dwóch Bośniaków i Czecha. Kosta Savić i Nikola Prce specjalnie się nie wyróżnili w wygranym 30:25 meczu z Iranem. Czeski skrzydłowy walczył, biegał do kontr po których trafił cztery gole, ale nie uchroniło to jego zespołu przed porażką 27:30 z mistrzem Europy, Francją.

Bośniacy do przerwy byli gorsi od Iranu / Fot. J. Gucma

Jedyny remis padł w meczu Dania – Argentyna. Potwierdziły się prognozy, że drużyna z Ameryki Płd. Jest bardzo niewygodnym rywalem. Skandynawowie na początku drugiej połowy prowadzili już 16:10. Do remisu doprowadził (24:24) Diego Simonet 14 sek przed finałową syreną.