20 marca 2015

Juniorki w kwadrans rozbiły Włoszki

W pierwszym meczu w ramach turnieju kwalifikacyjnego do ME juniorek Polki pokonały w Chorzowie Włoszki 24:15 (9:7). Spotkanie długo miało bardzo wyrównany przebieg, ale w końcowym kwadransie na parkiecie dominowały już tylko Biało-czerwone, które bezlitośnie wypunktowały rywalki.

W początkowej fazie meczu zarówno Polki jak i Włoszki popełniły wiele błędów technicznych, mnożyły się straty i niecelne rzuty. Kilka udanych interwencji zapisały na swoim koncie obie bramkarki.

Oba zespoły myliły się na potęgę, kibice w hali chorzowskiego MORiSu nie oglądali zbyt wielu skutecznych akcji, dość powiedzieć, że w 24. minucie był remis po 6.

Na szczęście dwie minuty przed końcem Polki wyszły na prowadzenie, aby chwilę później powiększyć przewagę do dwóch bramek, do przerwy było 9:7 dla zawodniczek Tomasza Konitza.

W pierwszych minutach drugiej połowy Biało-czerwone ponownie raziły niedokładnością, co Włoszki bezlitośnie wykorzystały zapisując na swoim koncie cztery bramki z rzędu. Trener Konitz natychmiast poprosił o czas, jego podopieczne przegrywały 9:11.

Po powrocie na boisko strzelecką niemoc naszego zespołu przełamała w końcu Natalia Nosek, która zdobyła bramkę po rzucie z dystansu. Gra nieco się wyrównała, Polki poprawiły się w defensywie i po chwili na tablicy wyników ponownie widniał remis.

Żadna z drużyn długo nie potrafiła wypracować wyraźnej przewagi, w końcu na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem, po kontrze i golu Jagody Blaszkowskiej zrobiło się 14:12. Włoszki miały poważne kłopoty w ataku, wyraźnie opadły z sił, ale to nie było zmartwienie Biało-czerwonych, które złapały wiatr w żagle i systematycznie punktowały rywalki.

W 51. minucie prowadziły już 20:13 i powoli stawało się jasne, że zapiszą na swoim koncie dwa punkty. Tak też się stało, ostatecznie Polki pokonały zespół z Płw. Apenińskiego 24:15 i w spokoju mogą przygotowywać się do niedzielnego meczu z Portugalią.

Turniej kwalifikacyjny do finałów ME juniorek do lat 17 / Chorzów:

POLSKA – WŁOCHY 24:15 (9:7)

POLSKA: Kamińska Oliwia, Jaśkiewicz Paulina – Nosek Natalia 6, Pękala Alicja 1, Świerczek Justyna, Szynkaruk Daria 1, Błaszkowska Jagoda 4, Granicka Małgorzata 1, Kowalczyk Natalia 4, Stokowiec Natalia, Płomińska Oktawia 1, Racka Adrianna, Więckowska Dominika 2, Stokłosa Aleksandra 2, Uścinowicz Paulina 2.

21 marca 2015

g.16:00 Włochy-Portugalia

22 marca 2015

g.14:00 Portugalia-Polska

/Fot. N.Barczyk (7)

Wszystkie spotkania w ramach turnieju prowadzi para arbitrów z Czarnogóry – Bogdan Kaludjerovic- Ivan Vujacic. Delegatem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej jest Litwin Algis Mikucionis.